سرخط خبرها
خانه / mohem / کوفی عنان ، دبیر کل سابق سازمان ملل متحد در سن ۷۷ سالگی تبدیل به گزینه اصلی ریاست فیفا شد.

کوفی عنان ، دبیر کل سابق سازمان ملل متحد در سن ۷۷ سالگی تبدیل به گزینه اصلی ریاست فیفا شد.

ورزش مشکین – کوفی عنان ، دبیر کل سابق سازمان ملل متحد در سن ۷۷ سالگی تبدیل به گزینه اصلی ریاست فیفا شد.

به گزارش وبسایت نود ، فیفا پس از رسوایی های اخیر به دنبال تطهیر چهره خود است و یک شخصیت شناخته شده سیاسی همچون “کوفی عنان” غنایی می تواند فدراسیون جهانی فوتبال را از منجلابی که در آن اسیر شده، نجات دهد.

آنه براسوئر ، رئیس پارلمان اروپا و توماس باخ ، رئیس کمیته جهانی المپیک در حال حاضر از حامیان اصلی کوفی عنان برای این سمت هستند و در نشست های غیرعلنی خود رایزنی ها را با وی برای پذیرش سمت ریاست فیفا آغاز کرده اند.

پس از ماجرای فساد در فیفا و استعفای بلاتر ، در نظرسنجی های مردمی خیلی ها خواستار آن شده بودند که عنان که در مجامع جهانی خاطره مثبتی از خود به جای گذاشته بود، به عنوان مسئول کمیته انتقالی و انتخابات جدید فیفا مشغول به کار شود اما دبیر کل سابق سازمان ملل متحد به علت مشغله های زندگی شخصی خود این مسئولیت را نپذیرفت.

شاید برخی به عنان خرده بگیرند که غیرفوتبالی بوده است و نمی تواند برای چنین سمتی مناسب نیست اما نکته این جاست که او از دوستداران فوتبال است. در سال ۱۹۶۲ پس از استقلال غنا از انگلیس، رئال مادرید برای یک بازی دوستانه راهی کشور آفریقایی شد. عنان که در آن زمان اولین پله های ترقی خود در عرصه سیاست را می پیمود، طرفدار رئال مادرید شد و جالب آن که در روز ۷ آگوست ۲۰۰۲ ، او در دیدار با اینوسنسیو آریاس ، سفیر اسپانیا در سازمان ملل متحد علنا علاقه خود را به رئال ابراز کرد.

عنان در سال ۲۰۱۳ سفری به مقر فیفا داشت و با بلاتر دیدار کرد. شاید در آن زمان هیچ کس باور نمی کرد که چرخ روزگار طوری بچرخد که بلاتر به اتهام فساد از کار برکنار شود و کوفی عنان تبدیل به یکی از گزینه های اصلی ریاست فیفا شود.

پیش از این به نظر می رسید که پلاتینی جانشین بلاتر شود و بر صندلی ریاست فدراسیون جهانی فوتبال تکیه بزند اما پس از رو شدن فساد مالی اسطوره فوتبال فرانسه و محرومیت سه ماهه از هر گونه فوتبالی به نظر می رسد که رئیس فعلی یوفا عملا شانسی برای ریاست فیفا نداشته باشد.

انتخابات ریاست فیفا در زمستان امسال برگزار می شود. باید دید که کوفی عنان یک دهه پس از جدایی خود از عرصه سیاست تن به ریسک بزرگی مثل پذیرش ریاست فیفا می دهد یا نه.

درباره ی ورزش مشکین

همچنین ببینید

photo_2017-02-05_03-09-00

مسابقه تنیس روی میز بمناسبت دهه مبارک فجر

مسابقه تنیس روی میز بمناسبت دهه مبارک فجر ورزش مشکین – به مناسبت ایام الله …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *