سرخط خبرها
خانه / mohem / بارسلونا ۱-۲ رئال مادرید/ پایان افسانه شکست ناپذیری بارسا با جادوی ۱۰ نفره زیدان

بارسلونا ۱-۲ رئال مادرید/ پایان افسانه شکست ناپذیری بارسا با جادوی ۱۰ نفره زیدان

6039accca586ec752983b9ef21588b6a_240_150_cropCenter

ورزش مشکین – رئال مادرید ده نفره موفق شد با ارائه یک نمایش عالی در نیمه دوم، بارسلونا را در خانه اش شکست دهد تا نه تنها امیدهایش برای لالیگا زنده شود، بلکه رکورد شکست ناپذیری بارسلونا را قطع کند.

به گزارش وبسایت نود، رئال مادرید که در بازی رفت ال کلاسیکو شکست سختی را مقابل بارسلونا متحمل شده بود و شانس هایش برای فتح لالیگا اندک به نظر میرسید، در مقابل بارسلونا شکست ناپذیر، شگفتی بزرگی را رقم زد و موفق شد با ده نفر، تیم انریکه را در نیوکمپ شکست دهد. در شب ناامیدکننده سوارز، مسی و نیمار، بنزما و رونالدو دو گل ارزشمند به ثمر رساندند تا مثلث B B C، مقابل MSN خودنمایی کند.

بارسلونا شنبه شب در هفته سی و یکم لالیگا، میزبان رئال مادرید بود. بازی در ورزشگاه نیوکمپ با حضور ۹۹۲۶۴ تماشاگر انجام شد. قضاوت این مسابقه حساس برعهده آلخاندرو هرناندز بود.

هواداران باشگاه بارسلونا پیش از آغاز دیدار ال کلاسیکو در ساعت ۲۳ موزائیکی زیبا را به یاد یوهان کرویف که هفته گذشته در سن ۶۸ سالگی درگذشت به نمایش گذاشتند. همچنین ۹۹ هزار تماشاگر این بازی در دقیقه ۱۴ به یاد کرویف فقید یک دقیقه ایستاده دست زدند. کرویف در دوران بازیگری خودش پیراهن شماره ۱۴ را بر تن می کرد.

نسبت به بازی دو هفته قبل مقابل ویارئال، بارسلونا یک تغییر داشت. توران از ترکیب بیرون رفته و اینیستا به ترکیب اصلی بازگشته بود.

رئال نیز بدون واران مصدوم، با ترکیب آشنا راموس و په په پای به زمین گذاشته بود.

ترکیب دو تیم برای این بازی به شرح زیر بود:

بارسلونا:
براوو – آلوز – پیکه – ماسچرانو – آلبا – راکیتیچ – بوسکتس – اینیستا – مسی – سوارز – نیمار

ذخیره ها:
تراشتگن – توران – رافینیا – بارترا – مونیر – سرخی روبرتو – فرمایلن

رئال مادرید:
ناواس – کارواخال – په په – راموس – مارسلو – کاسیمیرو – کروس – مودریچ – بیل – رونالدو – بنزما

ذخیره ها:
کاسیا – ناچو – خامس رودیگز- واسکوئز- خسه – ایسکو – دنیلو

نیمه اول دیدار بسیار پربرخورد و خشن دنبال شد، داور ۲۲ بار در سوت خود دمید و ۴ بار نیز از کارت زرد خود استفاده کرد، بازیکنان هر دو تیم نیز بارها و بارها روی زمین افتادند ولی مصدومیت باعث بیرون رفتن بازیکنی از زمین نشد.

در نیمه اول مسابقه، رئال فقط یک شوت در چارچوب داشت، که ضربه رونالدو توسط براوو مهار شد. بنزما نیز در یک موقعیت عالی، ضربه اش را به آسمان فرستاد.

اما در سمت مقابل، بارسلونا توپ و میدان را در اختیار داشت، یاران انریکه به چند فرصت خوب رسیدند که در رسیدن به گل ناکام بودند. سوارز در ابتدای بازی، در چندقدمی دروازه، نتوانست گلزنی کند.

در ادامه ضربه پای چپ راکیتیچ توسط ناواس مهار شد، این دو موقعیت، بهترین فرصت های میزبان در نیمه اول بود. در اواسط نیمه اول نیز برخورد مشکوک مسی با راموس، با نظر داور، ادامه بازی اعلام شد. در نهایت نیمه اول، در حالی با تساوی ۰-۰ به پایان رسید که مثلث های هجومی تیم، شب کم فروغی را سپری کردند.

با شروع نیمه دوم، خیلی زود بارسلونا به گل رسید. هر دو تیم در نیمه دوم، هجومی تر و بازتر در زمین حاضر شدند. بارسا ۱۵ دقیقه ابتدایی نیمه دوم را بهتر شروع کرد.

یاران انریکه در دقیقه ۵۶ توسط پیکه به گل رسیدند. این گل بعد از ارسال چند کرنر پیاپی به ثمر رسید، تا اینکه در آخرین ضربه کرنر، پیکه بالاتر از په په بلند شد و دروازه رئال را باز کرد. این گل با پاس راکیتیچ به ثمر رسید.

01099136 213132

اما واکنش رئال به گل حریف، کاملاً مثبت بود. رئالی ها در نیمه دوم دو جناح چپ و راست خط دفاع بارسلونا را هدف گرفتند و بارها این تیم را از این نقاط اذیت کردند.

در دقیقه ۶۳، حرکت انفرادی مارسلو به قلب دفاع بارسا، باعث شد تا در نهایت توپ به کروس برسد، او توپ را روی دروازه فرستاد و بعد از عبور از پیکه، به بنزما رسید، مهاجم فرانسوی رئال نیز در چند قدمی دروازه، فرصت طلبی کرد و با یک ضربه قیچی دروازه بارسلونا را باز کرد تا رئال تنها چند دقیقه بعد از گل میزبان، بازی را به تساوی بکشاند.

بعد از این گل، رئال روحیه گرفت و البته بارسلونا، تیم همیشگی نبود. یاران انریکه در شبی که مثلث هجومی شان، نمایش های همیشگی خود را ارائه نکردند، مقابل رئال ناتوان نشان دادند.

هر چه به پایان بازی نزدیک تر میشدیم، ضدحملات رئال خطرناک تر جلوه می کرد و البته بارسلونا هم آسیب پذیر تر نشان می داد. ۱۵ دقیقه پایانی، حملات رئال به دو جناح چپ و راست دفاع بارسلونا، بوی گل را به مشام رسانده بود.

دقیقه ۷۹، سانتر کریس رونالدو برای گرت بیل با ضربه سر این بازیکن ولزی همراه شد و توپ وارد دروازه شد، اما داور خطای بیل را روی آلبا اعلام کرد و گل رئالی ها در عین تعجب، مردود اعلام شد.

یک دقیقه بعد، ضربه دیدنی رونالدو به تیر دروازه برخورد کرد تا یک شانس دیگر برای آنها از دست برود.

بازی در دقایق پایانی، پر اتفاق دنبال می شد و دقیقه ۸۴، راموس با دریافت کارت زرد دوم از زمین بازی اخراج شد تا برای چهارمین بار در ال کلاسیکو، کارت قرمز گرفته باشد.

در حالی که تصور میشد رئال با ده نفره شدن فرصت برد را از دست داده باشد، اما تیم زیدان هنوز هم در خط حمله زهردار بود، دقیقه ۸۵، این بار گرت بیل سانتر کرد و رونالدو با یک ضربه تمام کننده، این بار کار بارسلونا را یکسره کرد.

رئال در نهایت دقایق پایانی را با ده نفر مقاومت کرد و به پیروزی ارزشمندی دست یافت.

این اولین برد رئال در نیوکمپ، از سال ۲۰۱۳ بود. بارسلونا نیز بعد از ۳۹ بازی بدون شکست، بالاخره طعم باخت را چشید.

با این نتایج، اختلاف رئال و بارسلونا در صدر جدول به هفت امتیاز رسید. بارسلونا اکنون ۷۶ امتیاز دارد.

درباره ی ورزش مشکین

همچنین ببینید

photo_2017-02-05_03-09-00

مسابقه تنیس روی میز بمناسبت دهه مبارک فجر

مسابقه تنیس روی میز بمناسبت دهه مبارک فجر ورزش مشکین – به مناسبت ایام الله …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *