سرخط خبرها
خانه / اخبار سراسری / جایگاه ورزش در شوراهای شهر

جایگاه ورزش در شوراهای شهر

ورزش به عنوان رکن اساسی جامعه و محبوبیت میان نوجوانان و جوانان از اهمیت ویژه ای در شوراهای شهر و شهرداری ها برخوردار است و در راهبردهای سیاستگذاری عمومی باید مورد توجه مسئولین واقع شده باشد.

index

ورزش مشکین –  شورای شهر به عنوان  اتاق فکر شهرداری نقش مهمی در اتفاقات فرهنگی ورزشی شهر دارد. شواری شهر باید با هماهنگی شهرداری مباحث رونق ورزش در محلات، توسعه ورزش همگانی و ساخت و سازهای ورزشی را دنبال  کند. در شهر ی مانند مشکین شهر باشگاهی تحت عنوان باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری وجود ندارد که موارد مربوط به ورزش در آنجا کانالیزه و مدیریت شود.که این برازنده یک شهر ورزشی نمی باشد.

وقتی می توان در مسجد نشاط روحی و در ورزش نشاط جسمی را فراهم کرد حق این است که شورا در این باره فعال باشد. ما باید کاری کنیم که شهروندان هر روز با عبور از کنار مسجد و ورزشگاه خود را به فعالیت در این دو مکان ملزم بدانند. پیشگیری از بیماری بهتر از درمان است و ما باید این کار را با جدیت دنبال کنیم و بدانیم که این کار هزینه نیست.

متاسفانه امروز شاهدیم که خیلی از کاندیداهای شورای شهر برای جمع کردن رای قول های عجیب و غریب می دهند. این کار انتظارات را از شورا بالا می برد و به قول بی عمل تبدیل خواهد شد. شورا  در  ورزش همگانی مسئولیت دارد. به همین دلیل ما در سالهای گذشته شاهد ایجاد امکانات در سطح پارک ها و بوستان ها نبوده ایم. که الان در سنین مختلف از این امکانات بهره ببرند . البته باید اعتراف کرد که در این مورد شورای شهر کم کاری نموده است.

شهرداری و شورای اسلامی مشکین شهر نقش مهمی می تواند در توسعه و پیشرفت ورزش قهرمانی و حرفه ای داشته باشد  و انتظار داریم حضوری پر رنگ در حمایت از رشته های ورزشی داشته باشند. ولی متاسفانه تاکنون توجه ای به این امر مهم از سوی شورای شهر نشده است.

 هم اکنون اقدام شهرداری در توسعه ورزش محلات شهر در حد صفر هست  که  با توجه به ظرفیت های بالقوه ای که در بخش ورزش داریم، انتظار مشارکت پر رنگی در رشته های قهرمانی از شورای شهر داریم./ علیرضا اسمعیل اوغلی خیاوی

درباره ی ورزش مشکین

همچنین ببینید

photo_2017-02-05_03-09-00

مسابقه تنیس روی میز بمناسبت دهه مبارک فجر

مسابقه تنیس روی میز بمناسبت دهه مبارک فجر ورزش مشکین – به مناسبت ایام الله …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *