تابلوی نقاشی بنکسی حراج می‌شود

یک تابلوی نقاشی متعلق به بنکسی، هنرمند جنجالی انگلیسی با موضوع مهاجرین، به نفع بیمارستانی در بیت‌لحم فلسطین در حراجی ساتبیز لندن چکش خواهد خورد.

 خبرگزاری صبا به نقل از گاردین: یک تابلوی نقاشی سه لتی به قلم بنکسی هنرمند و فعال سیاسی-اجتماعی مشهور و ناشناس بریتانیایی به نفع بیمارستانی در بیت‌لحم فلسطین در حراجی به مزایده گذاشته می‌شود.

این تابلوی نقاشی سه تکه‌ قرار است در حراجی ساتبیز لندن با قیمت پایه ۸۰۰ هزار تا ۱٫۲ میلیون پوند عرضه شود.

تابلوی نقاشی بنکسی حراج می‌شود

تابلوی نقاشی بنکسی با نام «چشم انداز دریای مدیترانه» محصول سال ۲۰۱۷ و نوعی واکنش اعتراضی به بحران مهاجران در طول یک دهه اخیر است. این اثر که با فریم‌هایی سنتی قاب شده است سبکی همچون نقاشی‌های چشم‌انداز دریا در دوره رمانتیسیسم دارد، اما وجود تیوب‌ها و جلیقه‌های نجات زردرنگی که به ساحل کشیده شده‌اند، تابلو را حامل روایتی کاملا متفاوت می‌کند.

الکس برانزیچ، سرپرست هنرهای معاصر حراجی ساتبیز در منطقه اروپا در این باره اعتقاد دارد بنکسی در این اثر روی یکی از موضوعات حساس و داغ قرن بیست و یکم جهان نور افکنده است. او گفت: این تابلوی ۳لتی در گالری حراجی ساتبیز به همراه آثاری دیگر از نقاشان برجسته منظره‌نگار در تاریخ همچون برناردو بلوتو، یان فن خوین و ویلیام ترنر آویزان خواهد شد و به خاطر پیام سیاسی آن جلوه‌ای منحصر به فرد خواهد داشت.

این تابلوی نقاشی در اصل برای هتل «Walled Off» در بیت‌لحم فلسطین کشیده شده است؛ هتلی خاص که در کنار دیوارهای جدا کننده رژیم اشغالگر اسرائیل در مرز کرانه باختری بنا شده و با شعار «هتلی با بدترین منظره در جهان» توصیف می‌گردد.

قرار است عواید حاصل از فروش تابلوی نقاشی بنکسی برای خرید تجهیزات واحد مغز و اعصاب و توانبخشی کودکان بیمارستان بصر در بیت‌لحم، صرف شود.

این حراجی فردا، سه‌شنبه ۲۸ جولای تحت عنوان «از رامبرانت تا ریشتر» برگزار خواهد شد و در آن آثاری دیگر آرتیست‌های شهیر جهان همچون پیکاسو و رامبرانت عرضه خواهد شد.